Podróż Amtrak California Zephyr z Chicago do San Francisco

Podróżowanie pociągiem po Stanach Zjednoczonych może być fascynującą przygodą, umożliwiającą podziwianie pięknych krajobrazów różnych stanów, korzystanie z wielu atrakcji oraz przebywanie w komfortowych hotelach. W tym artykule poznasz najważniejsze informacje dotyczące ciekawych miejsc, do których warto się udać przed podróżą pociągiem Amtrak California Zephyr w Chicago. W dalszej części artykułu zostaną Tobie przedstawione najlepsze hotele dostępne w Chicago, w miastach na trasie z Chicago do San Francisco oraz w San Francisco. Znajdziesz tutaj również wszystkie, niezbędne informacje związane z podróżowaniem pociągiem Amtrak California Zephyr (ceny biletów, czas trwania przejazdu).

Spis treści

Co zobaczyć w Chicago przed podróżą pociągiem Amtrak California Zephyr

Park Milenijny w Chicago (Millenium Park)

Park ten jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w mieście, celebrującym nadejście trzeciego tysiąclecia naszej ery (został otwarty w 2004 roku). Obejmuje obszar o imponującej powierzchni 24,5 akrów i wchodzi w skład większego kompleksu Grant Park, w dzielnicy Loop. Położony w samym sercu śródmieścia, nad brzegiem jeziora Michigan, przyciąga zarówno wielu turystów, jak i lokalnych mieszkańców dzięki między innymi licznym instalacjom artystycznym, odbywającym się tutaj wydarzeniom kulturalnym oraz niesamowitej przyrodzie.

Jay Pritzker Pavilion

Jedną z najważniejszych atrakcji w Parku Millennium jest Jay Pritzker Pavilion. Ta nowocześnie i niebanalnie zaprojektowana muszla koncertowa jest centrum kulturalnym parku oraz pełni rolę siedziby Grant Park Symphony Orchestra.

Jay Pritzker Pavilion jest także miejscem odbywania się wielu koncertów muzycznych, w tym słynnego Chorus and the Grant Park Music Festival – jedynego w kraju cyklu koncertów muzyki klasycznej na świeżym powietrzu, do którego dostęp jest bezpłatny.

Warto odwiedzić to miejsce także dlatego, że jest ono otwarte dla publiczności o zróżnicowanych preferencjach i oferuje wiele niezapomnianych przeżyć kulturalnych. Oprócz występów muzyków klasycznych i śpiewaków operowych, pawilon ten gości bowiem również między innymi artystów rockowych.

Cloud Gate

Cloud Gate, znane również, jako ”The Bean” ze względu na swój charakterystyczny kształt przypominający fasolę, jest kolejną, niezwykłą atrakcją w Millenium Park w Chicago. To zainspirowana ciekłą rtęcią stalowa rzeźba autorstwa Anisha Kapoor’a, będąca prawdziwą wizytówką parku i jedną z najbardziej rozpoznawalnych rzeźb w przestrzeni publicznej miasta.

Jej powierzchnia odbija i zniekształca panoramę miasta, tworząc niezwykłe efekty wizualne. Odwiedzający mogą spacerować wokół i pod jej łukiem, osiągającym wysokość 3,7 metra. Co więcej, na spodzie rzeźby znajduje się „omphalos” (z greckiego „pępek”), wklęsła komora, która wypacza i zwielokrotnia odbicia.

Rzeźba ta nawiązuje stylem do różnych motywów artystycznych i dzięki swoim właściwościom fizycznym, jest często odwiedzanym przez turystów miejscem do robienia wyjątkowych zdjęć.

Crown Fountain

Jeśli szukasz bardziej interaktywnych dzieł artystycznych, z pewnością powinieneś odwiedzić Crown Fountain. Jest to wyjątkowa instalacja urozmaicająca krajobraz sztuki publicznej, składająca się z dwóch wież skonstruowanych ze szklanej cegły, a także basenu z czarnego granitu.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów Crown Fountain są wyświetlane na wieżach filmy za pomocą diod elektroluminescencyjnych LED.

Instalacja jest ceniona zarówno wśród krytyków sztuki, jak i mieszkańców za innowacyjne podejście do funkcjonalności wodotrysku.

Lurie Garden

Żaden park z prawdziwego zdarzenia nie pozwoli sobie na brak atrakcji ogrodowej, skomponowanej z nieprzeciętnej kombinacji roślin.

Ogród Lurie Garden składa się zasadniczo z dwóch obszarów (Dark i Light Plate) otoczonych żywopłotami. Pierwsza z nich (Dark Plate) jest związana z wczesną historią Chicago i wyróżnia się bujną zielenią. Druga zaś, symbolizująca przyszłość miasta jest suchsza, jaśniejsza i usiana niższymi roślinami.

Można zatem śmiało stwierdzić, iż takie zaprojektowanie ogrodu niesie za sobą wyjątkowe przesłanie, mające na celu zwiększenie świadomości ludzi na temat ekologii i ochrony środowiska.

Skydeck Chicago

Jeśli szukasz najbardziej instagramowych miejsc w Chicago, z pewnością powinieneś się udać do Skydeck, atrakcji oferującej niesamowite widoki ze sto trzeciego piętra (412.4m) Willis Tower, trzeciego, najwyższego budynku w Ameryce Północnej (tylko One World Trade Center i Central Park Tower w Nowym Jorku przewyższają tę imponującą konstrukcję).

Tak, jak zostało to już wspomniane, Skydeck Chicago jest miejscem zapewniającym dostęp do nietuzinkowych atrakcji wizualnych. Widziana przy dobrych warunkach atmosferycznych przestrzeń z tego wyjątkowego miejsca obejmuje swoim zasięgiem aż cztery stany (Illinois, Indiana, Michigan i Wisconsin).

Najbardziej ekscytującym elementem Skydeck Chicago jest bez wątpienia „The Ledge”, czyli szklany balkon, który wychodzi poza główną część budynku. Wejście na tę platformę jest doświadczeniem, które zapiera dech w piersiach. Umożliwia ono bowiem odwiedzającym stanie na przezroczystym szkle i podziwianie widoków z różnych perspektyw. Stwarza to wrażenie stania w powietrzu, a co za tym idzie zwiększa adrenalinę i dostarcza wiele emocji.

Co ważne, Willis Tower dba również o dostępność dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, oferując udogodnienia, które umożliwiają zwiedzanie budynku osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Dodatkową atrakcją w Willis Tower jest restauracja, która uważana jest przez wielu za idealne miejsce na randkę. Nic nie przebija widoku na miasto z takiej wysokości w romantycznej atmosferze.

Navy Pier

Navy Pier to obszerne molo o powierzchni dwudziestu hektarów, znajdujące się w dzielnicy Near North Side, nad jeziorem Michigan. Ze względu na swój rozmiar, jest miejscem pełnym różnorodnych atrakcji, które najważniejsze z nich zostaną tutaj opisane.

Szczególnie atrakcyjnym miejscem dla rodzin z dziećmi jest Navy Pier Park. Jest to obszar, na którym znajdziemy wiele różnego rodzaju rozrywek, zbliżonych do tych, z których mamy okazję skorzystać będąc w wesołym miasteczku. Dostępne są w tym miejscu między innymi karuzele, zarówno te bardziej ekstremalne, jak Pepsi Wave Swinger, jak i te dedykowane młodszym, jak Teacups. Spragnieni jeszcze większych wrażeń, powinni skorzystać z wieży swobodnego spadania Light Tower Ride. Oprócz tego, na terenie Navy Pier Park można znaleźć zdalnie kierowane statki, które stanowią doskonałą zabawę dla osób zainteresowanych marynistyką.

Dużą popularnością wśród odwiedzających cieszy się również Chicago’s Funhouse Maze, labirynt gwarantujący niezwykłe doznania sensoryczne w bezpiecznej przestrzeni. Miejsce to jest z pewnością odpowiednie dla rodzin z dziećmi, które są zainteresowane niebanalnymi atrakcjami.

Dedykowane tym grupom turystów jest również Chicago Children’s Museum. Muzeum to zapewnia dostęp do interaktywnych wystaw i edukacyjnych zabaw dla najmłodszych.

Navy Pier oferuje również odwiedzającym dostęp do ogrodu botanicznego z charakterystycznym, łukowatym, szklanym zadaszeniem o nazwie Crystal Gardens.

Navy Pier to także miejsce gdzie można podziwiać niesamowite spektakle teatralne. Miłośnicy tego rodzaju sztuki mogą odwiedzić bowiem Chicago Shakespeare Theater.

Art Institute of Chicago (AIC)

Art Institute of Chicago (AIC) to jedno z największych i najstarszych muzeów na świecie. Założone w 1879 roku, stanowi prawdziwą skarbnicę sztuki i kultury. Jest niekwestionowaną dumą Chicago i jednym z najważniejszych miejsc, które przyciąga miłośników sztuki z całego świata.

Muzeum może poszczycić się ogromną kolekcją, która obejmuje aż 300 000 dzieł sztuki w stałej ekspozycji. To miejsce, w którym można podziwiać prace artystów z wielu kręgów kulturowych, różnych epok i okresów historycznych. Kolekcja muzeum jest wyjątkowo zróżnicowana, prezentując sztukę Indii, Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Azji Południowo-Wschodniej, Afryki, Ameryk prekolumbijskich i Stanów Zjednoczonych, Antyku, Bizancjum, a także rzeźby i obrazy największych mistrzów europejskich, w tym impresjonistów, postimpresjonistów i artystów tworzących sztukę współczesną. Ponadto, w muzeum znajdziemy także liczne fotografie, tekstylia i rysunki.

W zbiorach Art Institute of Chicago znajdują się niezwykłe i znane na całym świecie dzieła sztuki. Do najważniejszych z nich można zaliczyć między innymi postimpresjonistyczny obraz Georges’a Seurat’a „Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte”, który jest ikoną puentylizmu (kropkowania w sztuce). Nie sposób również nie wspomnieć w tym miejscu o słynnym autoportrecie Vincentego van Gogha z 1887 roku, który przyciąga uwagę optyczną mieszaniną barw.

W muzeum znajdziemy także „Starego gitarzystę” Pabla Picasso, dzieło, które emanuje melancholią oraz jest świadectwem popularności w sztuce motywu cierpienia i przemijania. Znajduje się również tutaj dzieło „American Gothic” z 1930 roku Granta Wooda, które jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obrazów w historii sztuki amerykańskiej.

Shedd Aquarium

Shedd Aquarium, podobnie jak muzeum Art Institute of Chicago, jest jednym z największych i najważniejszych miejsc w swojej kategorii. Jest to trzecie największe akwarium na półkuli zachodniej i zapewnia wszystkim odwiedzającym niezapomniane wrażenia związane z podwodnym światem. Prawdziwe must-see dla entuzjastów bogatej fauny oceanów, mórz i rzek.

W Shedd Aquarium znajdziemy kilka fascynujących stałych ekspozycji, z których każda poświęcona jest innemu aspektowi wodnego świata. „Waters of the World” to pierwsza i najstarsza ekspozycja, która przenosi nas w podróż przez różne ekosystemy oceanów, mórz, rzek, a także jezior na całym świecie. Możemy tam zobaczyć między innymi ośmiornice, aligatory, koniki morskie czy skorpuchy sępie.

Kolejna wystawa, „Caribbean Reef”, pozwala zwiedzającym odkryć fascynujący świat raf koralowych Karaibów. Można podziwiać tam zielone żółwie morskie, ryby-młoty czy mureny. Obserwowanie tych niesamowitych zwierząt dostarcza wrażeń zbliżonych do tych, jakie można przeżyć nurkując w tropikalnych wodach.

Ekspozycja „Amazon Rising” poświęcona jest z kolei dzikiej i tajemniczej faunie amazońskiej dżungli. Możemy tam spotkać płaszczki, kajmany, węże elektryczne czy różnorodne, egzotyczne żółwie występujące w dorzeczu najdłuższej rzeki świata. Wizyta w tym miejscu jest z pewnością doskonałą okazją do zanurzenia się w dżunglowym otoczeniu, bez konieczności podróżowania i w bezpiecznych warunkach.

„Wild Reef” to miejsce które przenosi nas zaś na filipińską (odtworzoną) rafę koralową, znajdującą się w rezerwacie morskim wyspy Apo. W tej części akwarium można podziwiać koralowce, wiele gatunków ryb i płaszczek oraz fascynującą kolekcję rekinów.

Ostatnią z głównych wystaw jest „Abbott Oceanarium”, które pozwala na bliższe spotkanie z imponującymi ssakami morskimi. Możemy tam podziwiać białuchy, delfiny pacyficzne, wydry morskie czy lwy morskie. To także miejsce, gdzie znajdziemy zbiorniki, będące domem dla mątw, krabów, strzykw i ukwiałów.

Gdzie spać w Chicago przed podróżą, najlepsze hotele i noclegi

W tej części artykułu są opisane najlepsze noclegi w Chicago. Przedstawione w niej zostały koszty w niskim (luty) i wysokim (lipiec) sezonie, dzięki czemu łatwo zaobserwować różnice cen w obu okresach. Zestawienie tych dwóch miesięcy w zakresie kosztów noclegów z pewnością pozwoli również lepiej przygotować się do organizacji pobytu. W podobny sposób zostały omówione hotele w miastach na trasie Chicago – San Francisco (Omaha, Denver, Salt Lake City) i w San Francisco.

Hampton Inn & Suites Chicago-Downtown

Rodzaje dostępnych apartamentów

 • pokój z łóżkiem typu king-size (jedno, bardzo duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – od 459 zł do 540 zł. Cena za noc w lipcu – od 1 408 zł do 1 531 zł. Różnice w cenach uzależnione w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty)
 • pokój z łóżkiem typu king-size i wanną – przystosowany dla osób niepełnosprawnych – dla niepalących (jedno, bardzo duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – od 493 zł do 580 zł,. Cena za noc w lipcu – od 1 408 zł do 1 531 zł. Różnice w cenach uzależnione w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty)
 • pokój typu Deluxe z łóżkiem typu king-size – dla niepalących (jedno, bardzo duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – od 493 zł do 580 zł. Cena za noc w lipcu – od 1 445 zł do 1 570 zł. Różnice w cenach uzależnione w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty)
 • apartament z łóżkiem typu king-size (jedno, bardzo duże łóżko i jedna rozkładana sofa. Cena za noc w lutym – od 712 zł do 837 zł. Cena za noc w lipcu – od 1 590 zł do 1 877 zł. Różnice w cenach uzależnione w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty)
Apartamenty typu Suite
 • narożny apartament typu Suite z jedną sypialnią i dwoma łóżkami typu queen-size (dwa duże łóżka podwójne. Cena za noc w lutym – od 922 zł do 1 085 zł. Cena za noc w lipcu – od 1 818 zł do 2 175 zł. Różnice w cenach uzależnione są w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty)
 • apartament typu Suite z jedną sypialnią i dwoma łóżkami typu queen-size (dwa duże łóżka podwójne i jedna rozkładana sofa. Cena za noc w lutym – od 895 zł do 1 035 zł. Cena za noc w lipcu – od 1 682 zł do 2 026 zł. Różnice w cenach uzależnione są w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty)

Udogodnienia na terenie hotelu

Goście Hampton Inn & Suites Chicago-Downtown mogą korzystać z krytego, bezpłatnego basenu. Jest on otwarty przez cały rok dla osób w każdym wieku. Co więcej, w jego okolicy znajdują się takie akcesoria jak ręczniki kąpielowe, leżaki oraz krzesełka plażowe.

Osoby, które chcą utrzymać zgrabną sylwetką podczas wakacyjnego pobytu w hotelu mogą skorzystać również z dostępnego na miejscu centrum fitness.

Na terenie hotelu jest również dostępne bezpłatne Wi-Fi.

Personel hotelowy jest pozytywnie nastawiony wobec zwierząt domowych. Choć są one akceptowane na terenie obiektu, za ich obecność mogą obowiązywać dodatkowe opłaty.

Parking publiczny jest dostępny przy sąsiednich ulicach (nie jest konieczna rezerwacja) w cenie sześćdziesięciu pięciu dolarów za dzień. Istnieje tutaj również możliwość wynajęcia usługi parkingowego.

Co się tyczy usług dla osób niepełnosprawnych, przy urządzeniach i innych kluczowych miejscach w hotelu istnieją wskazówki dla niewidomych w alfabecie Braille’a. Ponadto, osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mają ułatwiony dostęp na wyższe piętra w hotelu.

Acme Hotel Company Chicago

Rodzaje dostępnych apartamentów

 • pokój dla niepalących z łóżkiem typu king-size (jedno, bardzo duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – 589 zł. Cena za noc w lipcu – 1 184 zł)
 • pokój z łóżkiem typu queen-size, a także widokiem na miasto (jedno, duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – 589 zł. Cena za noc w lipcu – 1 184 zł)
 • pokój dwuosobowy z kabiną prysznicową – przystosowany dla osób niepełnosprawnych (jedno, duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – 589 zł. Cena za noc w lipcu – 1 184 zł).
 • pokój z dwoma łóżkami typu queen-size (dwa, duże łóżka podwójne. Cena za noc w lutym – 887 zł. Cena za noc w lipcu – 1 481 zł)
 • pokój z dwoma łóżkami typu queen-size i kabiną prysznicową – przystosowany dla osób niepełnosprawnych (dwa, duże łóżka podwójne. Cena za noc w lutym – 887 zł. Cena za noc w lipcu – 1 481 zł).
 • apartament typu Suite z łóżkiem typu king-size i rozkładaną sofą – dla niepalących (Cena za noc w lutym – 1 085 zł. Cena za noc w lipcu – 1 679 zł)
 • King Suite with Walk-In Shower – Disability Access (jedno, bardzo duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – 1 085 zł. Cena za noc w lipcu – 1 679 zł)
 • apartament z jedną sypialnią z łóżkiem typu queen-size i rozkładaną sofą – dla niepalących (jedna rozkładana sofa i dwa duże łóżka podwójne. Cena za noc w lipcu – 1 877 zł)

Udogodnienia na terenie hotelu

W Acme Hotel Company Chicago można korzystać z centrum fitness. Ogólnodostępny i darmowy jest ponadto Internet.

W pobliżu hotelu dostępny jest publiczny parking w cenie trzydziestu pięciu dolarów za dzień.

Zwierzęta domowe na terenie obiektu są akceptowane. Za taką usługę mogą obowiązywać jednak dodatkowe opłaty.

citizenM Chicago Downtown

Rodzaje dostępnych apartamentów

 • pokój z łóżkiem typu king-size (jedno, bardzo duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – od 589 zł do 816 zł. Cena za noc w lipcu – od 1 333 zł do 1 559 zł. Cena zależy przede wszystkim od obecności wliczonego śniadania w opcji rezerwacyjnej)
 • pokój z łóżkiem typu king-size, a także widokiem na miasto (jedno, bardzo duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – od 689 zł do 915 zł. Cena za noc w lipcu – od 1 432 zł do 1 658 zł. Cena zależy przede wszystkim od obecności wliczonego śniadania w opcji rezerwacyjnej)

Restauracje na terenie hotelu

W citizenM Chicago Downtown można zjeść w restauracji hotelowej canteenM – open 24/7. Jest ona otwarta na śniadania, obiady i kolacje i serwowane są w niej dania kuchni międzynarodowej. W menu lokalu są dostępne również posiłki wegetariańskie.

Udogodnienia na terenie hotelu

Na terenie hotelu dostępna jest sala fitness.

Hotel ten jest dostosowany do potrzeb biznesmenów i ludzi podróżujących służbowo. Dostępne jest tutaj bowiem zaplecze bankietowo-konferencyjne za dodatkową opłatą.

Co więcej, w całym obiekcie jest dostępne bezpłatne Wi-Fi.

Ile trwa podróż pociągiem Amtrak z Chicago do San Francisco

Podróż z Chicago do San Francisco pociągiem Amtrak zajmuje około 52 godziny.

Ile kosztuje przejazd Amtrak California Zephyr z Chicago do San Francisco

Choć pociągi Amtrak nie mają ustalonej ceny biletów i ich wysokość różni się ze względu na kilka czynników (sezon, dostępność, długość wyprzedzenia kupna biletu), można przyjąć, iż cena za przejazd z Chciago do San Francisco będzie nas kosztować około 1000 złotych (od 150 do 300 dolarów).

Gdzie kupić bilety na Amtrak California Zephyr z Chicago do San Francisco

Najlepszym sposobem na kupno biletu na podróż pociągiem Amtrak jest zarezerwowanie przejazdu na oficjalnej stronie przedsiębiorstwa kolejowego obsługującego tę trasę.

Ile kosztuje wagon sypialny w Amtrak z Chicago do San Francisco?

Prywatny przedział w wagonie sypialnym kosztuje od 3000 do 4000 tysięcy (romette, posiłki, woda i kawa wliczone w cenę). Za sypialnię rodzinną należy zapłacić ponad 6000 złotych.

Jaka jest trasa przejazdu pociągu Amtrak California Zephyr z Chicago do San Francisco

EVEN Hotel Omaha Downtown – Old Market, an IHG Hotel (Omaha, Nebraska)

Rodzaje dostępnych apartamentów

 • Wellness King With Glass Encl Shower (jedno, bardzo duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – od 444 zł do 543 zł. Cena za noc w lipcu – od 579 zł do 693 zł. Różnice w cenach uzależnione w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty i obecności śniadania w ofercie)
 • Accomplish More King Suite (jedno, bardzo duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – od 534 zł do 743 zł. Cena za noc w lipcu – od 713 zł do 942 zł. Różnice w cenach uzależnione w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty i obecności śniadania w ofercie)
 • Active Bunk Bed King Suite (jedno, bardzo duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – od 534 zł do 843 zł. Cena za noc w lipcu – od 713 zł do 1 042 zł. Różnice w cenach uzależnione w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty i obecności śniadania w ofercie)
 • Wellness King Accessible Shower (jedno, bardzo duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – od 444 zł do 543 zł. Cena za noc w lipcu – od 579 zł do 693 zł. Różnice w cenach uzależnione w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty i obecności śniadania w ofercie)

Restauracje na terenie hotelu

Na terenie hotelu znajduje się restauracja Cork & Kale. Dostępne są w niej dania kuchni amerykańskiej.

Udogodnienia na terenie hotelu

W EVEN Hotel Omaha Downtown – Old Market, an IHG Hotel jest bezpłatny, kryty basen otwarty dla osób w każdym wieku przez cały rok. Przy basenie znajdują się również ręczniki kąpielowe dla gości.

W hotelu znajduje się również centrum fitness, umożliwiające odwiedzającym utrzymanie dobrej kondycji fizycznej podczas urlopu.

Jest tutaj także dostępne darmowe Wi-Fi.

Na miejscu jest również prywatny parking (nie jest konieczna rezerwacja) w cenie piętnastu dolarów za dzień. Dostępne są między innymi miejsca dla osób niepełnosprawnych.

W hotelu dostępne są na terenie obiektu liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych fizycznie i z wadą wzroku. Przy wielu urządzeniach są wskazówki dla niewidomych wyczuwalne w dotyku, w tym napisane alfabetem Braille’a, a także wskazówki dźwiękowe. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mają zaś zagwarantowany ułatwiony dostęp na wyższe piętra budynku oraz zapewnione inne udogodnienia znajdujące się w łazience.

W okolicy i na terenie hotelu dostępne są także udogodnienia związane z rekreacją. W okolicy znajduje się wiele pubów, w których często można spotkać się z ofertą happy hours. Grana jest również niedaleko stąd muzyka na żywo, a dużą popularnością cieszy się stand-up. Osoby zainteresowane nieco bardziej wyszukaną rozrywką mogą zaś udać się na pole golfowe, zlokalizowane w promieniu trzech kilometrów od hotelu.

Na terenie hotelu mile widziane są zwierzęta domowe. W związku z ich obecnością mogą jednak obowiązywać pewne opłaty.

Vīb Hotel by Best Western Denver RiNo (Denver, Kolorado)

Rodzaje dostępnych apartamentów

 • pokój z łóżkiem typu king-size (jedno, bardzo duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – od 1 070 zł do 1 216 zł. Cena za noc w lipcu – od 855 zł do 972 zł. Różnice w cenach uzależnione w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty)
 • King Room – Disability Access (jedno, bardzo duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – od 1 070 zł do 1 216 zł. Cena za noc w lipcu – od 855 zł do 972 zł. Różnice w cenach uzależnione w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty)
 • pokój z dwoma łóżkami typu queen-size (dwa duże łóżka podwójne. Cena za noc w lutym – od 1 070 zł do 1 216 zł. Cena za noc w lipcu – od 855 zł do 972 zł. Różnice w cenach uzależnione w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty)
 • apartament typu Suite z łóżkiem typu king-size i widokiem na góry (jedno, bardzo duże łóżko podwójne i jedna rozkładana sofa. Cena za noc w lutym – od 1 500 zł do 1 704 zł. Cena za noc w lipcu – od 1 285 zł do 1 460 zł. Różnice w cenach uzależnione w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty)

Restauracje na terenie hotelu

Goście hotelowi mają dostęp do restauracji McDevitt Taco Supply. Serwowane są tam dania kuchni meksykańskiej na obiady i kolacje. Menu lokalu jest dostosowane do osób na diecie wegetariańskiej, wegańskiej, bezglutenowej, a także bezmlecznej.

Udogodnienia na terenie hotelu

Podobnie jak w przypadku wcześniej opisywanego hotelu, są tutaj dostępne udogodnienia dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz niewidomych.

W Vīb Hotel by Best Western Denver RiNo istnieje ponadto zaplecze bankietowo-konferencyjne z którego można korzystać za dodatkową opłatą.

Do innych udogodnień hotelowych można zaliczyć bezpłatne Wi-Fi, a także obecność prywatnego parkingu w cenie piętnastu dolarów za dzień. Znajduje się on pod ziemią i zawiera miejsca dla osób niepełnosprawnych.

W okolicy hotelowej znajdziemy także taras oraz dużo miejsca na ognisko czy piknik. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu z pewnością usprawnia dostęp do mebli ogrodowych.

Vīb Hotel by Best Western Denver RiNo również jest przyjazny czworonogom. Właściciele zwierząt domowych, którzy będą chcieli spędzić urlop w tym hotelu ze swoimi pupilami, będą musieli uiścić jednak dodatkowe opłaty.

Hyatt Regency Salt Lake City (Salt Lake City, Utah)

Rodzaje dostępnych apartamentów

 • pokój z łóżkiem typu king-size, a także prysznicem – przystosowany dla osób niepełnosprawnych (jedno, bardzo duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – od 1 450 zł do 1 838 zł. Cena za noc w lipcu – od 1 610 zł do 1 998 zł. Różnice w cenach uzależnione przede wszystkim od obecności śniadania w ofercie)
 • Queen Room with Two Queen Beds and Accessible Tub – Disability Access (dwa, duże łóżka podwójne. Cena za noc w lutym – od 1 450 zł do 1 838 zł. Cena za noc w lipcu – od 1 610 zł do 1 998 zł. Różnice w cenach uzależnione przede wszystkim od obecności śniadania w ofercie)
 • pokój z łóżkiem typu king-size i widokiem na okolicę (jedno, bardzo duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – od 1 571 zł do 1 959 zł. Cena za noc w lipcu – od 1 731 zł do 2 119 zł. Różnice w cenach uzależnione przede wszystkim od obecności śniadania w ofercie)
 • pokój z łóżkiem typu king-size – z dostępem do klubu (jedno, bardzo duże łóżko podwójne i jedno duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – od 1 692 zł do 2 080 zł. Cena za noc w lipcu – od 1 852 zł do 2 119 zł. Różnice w cenach uzależnione przede wszystkim od obecności śniadania w ofercie)

Restauracje na terenie hotelu

Goście hotelowi mają dostęp do trzech, zróżnicowanych gastronomicznie restauracji: Mar | Muntanya, The Salt Republic, a także Contribution. W pierwszej z nich będziemy mieli okazję skosztować posiłków kuchni hiszpańskiej, a w dwóch pozostałych amerykańskiej. Restauracja The Salt Republic jest otwarta na śniadania, obiady i kolacje, Mar | Muntanya na brunche i kolacje, a Contribution jedynie na kolacje. W dwóch ostatnich dostępny jest także bar. Jeśli chodzi o dodatkowe udogodnienia żywieniowe, w The Salt Republic można spróbować dań wegańskich, bezglutenowych i bezmlecznych.

Udogodnienia na terenie hotelu

W hotelu można korzystać z odkrytego, bezpłatnego basenu z którego korzystanie jest bezpłatne. Otwarty jest on ponadto przez cały rok dla osób w każdym wieku. Co więcej, lokalizacja na dachu budynku zapewnia piękne widoki na okolicę. Przy basenie dostępne są również leżaki, krzesełka plażowe oraz parasole przeciwsłoneczne.

Na terenie Hyatt Regency Salt Lake City dostępne jest także centrum fitness.

W pokojach dostępne jest ponadto bezpłatne Wi-Fi. Można także na miejscu skorzystać z parkingu publicznego za dodatkową opłatą (trzydzieści sześć dolarów za dzień). Parking jest dostępny pod ziemią, znajduje się na nim stacja ładowania pojazdów elektrycznych oraz są dostępne miejsca dla osób niepełnosprawnych. Istnieje tutaj także możliwość skorzystania z usługi parkingowego.

Wszelkie zwierzęta domowe są na terenie hotelu mile widziane. Pamiętaj jednak, że ich obecność może się wiązać z dodatkowymi opłatami.

W którym miesiącu najlepiej podróżować pociągiem California Zephyr?

Najlepszym okresem na podróżowanie pociągiem California Zephyr wydaje się być jesień. Podróżuje wtedy zazwyczaj mniej osób (są w związku z tym niższe ceny biletów), często występują promocje oraz można podczas podróży obserwować piękne, jesienne krajobrazy.

Gdzie zatrzymać się w San Francisco, najlepsze hotele i noclegi

Cornell Hotel de France

Rodzaje dostępnych apartamentów

 • pokój typu Standard z łóżkiem typu queen-size (jedno, duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – 835 zł. Cena za noc w lipcu – 1 022 zł)
 • pokój typu Deluxe z łóżkiem typu queen-size (jedno, duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – 906 zł. Cena za noc w lipcu – 1 092 zł)
 • apartament typu Junior Suite z łazienką (jedno, duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – 1 162 zł. Cena za noc w lipcu – 1 349 zł)
 • pokój typu Premier z łóżkiem typu queen-size (jedno, duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – 976 zł. Cena za noc w lipcu – 1 162 zł)

Udogodnienia na terenie hotelu

Na terenie Cornell Hotel de France dostępne jest centrum biznesowe, a także bezpłatne Wi-Fi w pokojach. Przy sąsiednich ulicach dostępny jest również publiczny parking (cena za dzień – 39,90 dolarów).

Club Quarters Hotel Embarcadero, San Francisco

Rodzaje dostępnych apartamentów

 • mały pokój z łóżkiem typu queen-size (jedno, duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – od 952 zł do 1 116 zł. Cena za noc w lipcu – od 1 106 zł do 1 368 zł. Różnice w cenach uzależnione w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty)
 • pokój typu Deluxe (jedno, duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – od 999 zł do 1 162 zł. Cena za noc w lipcu – od 1 153 zł do 1 414 zł. Różnice w cenach uzależnione w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty)
 • jednopokojowy apartament z aneksem kuchennym (jedna rozkładana sofa, a także jedno, duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – od 1 162 zł do 1 377 zł. Cena za noc w lipcu – od 1 316 zł do 1 662 zł. Różnice w cenach uzależnione w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty)
 • pokój rodzinny z dwoma łóżkami typu queen-size (dwa duże łóżka podwójne. Cena za noc w lutym – od 1 354 zł do 1 582 zł. Cena za noc w lipcu – od 1 592 zł do 2 086 zł. Różnice w cenach uzależnione w dużej mierze od terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji, a także obowiązywania przedpłaty)

Restauracje na terenie hotelu

W Club Quarters Hotel Embarcadero jest dostępna restauracja Fish and Farm w której zjemy posiłki kuchni amerykańskiej.

Udogodnienia na terenie hotelu

Goście hotelowi mogą skorzystać tutaj między innymi z centrum fitness.

W całym obiekcie dostępne jest również bezpłatne Wi-Fi. Osoby podróżujące autem mogą zaś zaparkować swój samochód niedaleko hotelu, przy sąsiednich ulicach za opłatą wynoszącą trzydzieści siedem dolarów za dzień.

Na terenie obiektu znajduje się także taras.

Co więcej, Club Quarters Hotel Embarcadero jest przyjazny wszelkim zwierzętom domowym. Są one tutaj w pełni akceptowane bez dodatkowych opłat. Co więcej, znajdują się tutaj akcesoria w postaci misek dla pupili oraz legowisk, dzięki którym pobyt w tym miejscu jest o wiele bardziej komfortowy, zarówno dla właścicieli, jak i czworonogów.

Columbus Inn

Rodzaje dostępnych apartamentów

 • pokój z łóżkiem typu king-size (jedno, bardzo duże łóżko podwójne. Cena za noc w lutym – 783 zł. Cena za noc w lipcu – 1 062 zł)
 • pokój dwuosobowy (Cena za noc w lutym – od 783 zł do 876 zł. Cena za noc w lipcu – od 1 062 zł do 1 156 zł)

Udogodnienia na terenie hotelu

Goście hotelu Columbus Inn mają dostęp do bezpłatnego Wi-Fi w pomieszczeniach. Dostępny jest na miejscu również bezpłatny, prywatny parking.

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

W pogoni za przygodą – eksploracyjna wycieczka po niezwykłych zakątkach Peru

Następny

Dodaj komentarz