Vancouver w 3 dni – co musisz zwiedzić podczas kilkudniowej wycieczki?

8 225 kilometrów. Tyle wynosi dystans trasy lotniczej między Warszawą, a Vancouver. Dużo prawda? Sam lot, jak się domyślasz też jest dość długi i może nawet nie warto wspominać tutaj konkretnych liczb, ponieważ mogłyby one niektórych, mniej zapalonych turystów odstraszyć. Jednak miliony ludzi odwiedza to miasto każdego roku, w tym wiele osób z Europy. Coś musi być zatem w tym mieście, co niczym silny magnes przyciąga z najodleglejszych miejsc na ziemi. Co konkretnie?

Czy wiesz, że…

 • Melting pot to określenie najlepiej oddające charakter struktury społecznej Vancouver. Największą część populacji miasta stanowią osoby pochodzące z Europy i Azji (korzenie prawie 90% mieszkańców Vancouver sięgają właśnie wymienionych kontynentów). Jeśli lubisz poznawać miejsca, które świadczą o bogactwie kulturowym miast, koniecznie odwiedź tutejsze Chinatown, będące największym w Kanadzie
 • Vancouver to miasto, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Science World, Vancouver Aquarium, Capilano Suspension Bridge , Vancouver Art Gallery i targ na Granville Island to miejsca, które znakomicie odzwierciedlają różnicowanie atrakcji tego miasta i jego najbliższych okolic. Oczywiście wszystkie wymienione w poprzednim zdaniu miejsca będziesz miał okazję bliżej poznać w tym przewodniku, więc nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko zanurzyć się w tej lekturze i delektować się najciekawszymi atrakcjami Vancouver nie wychodząc z domu
 • Vancouver posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę hotelową. Zarówno w centrum miasta, jak i dalszych obszarach w obrębie metropolii dostępnych jest wiele opcji hotelowych. W tętniącym życiem śródmieściu czeka na Ciebie wiele luksusowych obiektów, w nieco bardziej odległych miejscach znajdziesz przystępniejsze cenowo kompleksy noclegowe, nierzadko otoczone pięknym, naturalnym krajobrazem. Szczegółów odnośnie najlepszych hoteli w Vancouver znajdziesz pod koniec tego artykułu

Spis treści

Ciekawostki o Vancouver

Vancouver to jedno z największych miast Kanady

Vancouver - Aerial Metro Vancouver, BC, West End and downtown, British Columbia, Canada
Vancouver – Aerial Metro Vancouver, BC, West End and downtown, British Columbia, Canada, licencja: shutterstock/By joesfhanus

Tak, Vancouver mieści się w dziesiątce największych miast Kanady. Chociaż samo miasto liczy ponad sześćset tysięcy mieszkańców, na obszarze metropolitarnym, obejmującym m.in. takie obszary jak Surrey czy Bowen Island (wzmianka o tych miejscach przyda Ci się jeszcze podczas czytania tego artykułu) zamieszkuje ponad dwa i pół miliona mieszkańców, co czyni Metro Vancouver trzecim największym zespołem miejskim w Kanadzie.

Zróżnicowanie etniczne miasta

Chińska ulica rynku żywności w Pekinie. Chiński turystyczny spacer po ulicach miasta na turystyce turystycznej Azji. Azjatycka kobieta podróży styl życia panoramica banner.
Chińska ulica rynku żywności w Pekinie. Chiński turystyczny spacer po ulicach miasta na turystyce turystycznej Azji. Azjatycka kobieta podróży styl życia panoramica banner., licencja: shutterstock/By martinmark

Dzięki otwartej polityce migracyjnej, Vancouver może pochwalić się bogatą strukturą społeczną, tworzącą podręcznikowy przykład tygla kulturowego. Według spisu ludności z 2021 roku, 43% ludzi zamieszkujących Vancouver miało pochodzenie europejskie, a około 45% azjatyckie (Azja wschodnia, południowa i południowo-wschodnia). Resztę mieszkańców stanowią przede wszystkimi osoby pochodzące z Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu i rdzenni mieszkańcy regionu.

Jeden z największych portów obu Ameryk

Container port terminal in Vancouver, Canada.
Container port terminal in Vancouver, Canada., licencja: shutterstock/By romakoma

W omawianym mieście mieści się także czwarty co do wielkości pod względem tonażu port obu Ameryk. W 2023 roku przeładowano tutaj rekordową ilość towarów, wynoszącą 150 milionów ton. Port jest też bardzo ważnym ośrodkiem handlowym na Oceanie Spokojnym. Najwięcej statków odpływa stąd do Japonii, Chin i USA.

Vancouver, jako gospodarz wielu międzynarodowych wydarzeń

Text Vancouver 2010 written on the snow along with XC ski
Text Vancouver 2010 written on the snow along with XC ski, licencja: shutterstock/By ukrphoto

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010, Mistrzostwa Czterech Kontynentów w Łyżwiarstwie Figurowym 2009 czy Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie 2010. Lista wydarzeń sportowych, które odbyły się w Vancouver jest długa i imponująca, co świadczy tylko o globalnym znaczeniu tego miejsca, jako dużego centrum ze świetną infrastrukturą do organizowania tego typu imprez. Vancouver jest także miastem, w którym w 1969 roku założono działającą na rzecz ochrony środowiska organizację Greenpeace, a także jedną z siedzib marki TED (akronim z ang. Technology, Entertainment and Design) zajmującej się organizowaniem konferencji naukowych i propagowaniem, jak głosi jej motto idei wartych propagowania (ang. fostering the spread of great ideas).

Plaża nudystów Wreck Beach

Nudist Wreck Beach during sunny day in Vancouver, British Columbia, Canada
Nudist Wreck Beach during sunny day in Vancouver, British Columbia, Canada, licencja: shutterstock/By pr2is

Dwanaście kilometrów na zachód od centrum miasta zlokalizowana jest plaża nudystów Wreck Beach, wchodząca w skład Pacific Spirit Regional Park. Odcinek obejmujący strefę dla nudystów rozciąga się na długości około 6,7 km od Acadia Beach po Booming Grounds Creek. Obszar ten jest oczywiście wyraźnie oznaczony odpowiednimi znakami, w celu zapobieżenia niepożądanym sytuacjom i ewentualnym nieporozumieniom.

Pierwszy dzień zwiedzania Vancouver

Science World

Vancouver w nocy
Vancouver w nocy, licencja: shutterstock/By danbreckwoldt

Gdzie znajduje się centrum nauki Science World

Adres: 1455 Quebec St, Vancouver, BC V6A 3Z7 (kliknij tutaj, aby zobaczyć atrakcję na mapie miasta)

Jak dojechać do centrum nauki Science World

Dzięki położeniu w centrum miasta, Science World jest bardzo dobrze skomunikowane. Poniżej kilka opcji transportowych, zapewniających komfortowy dostęp do centrum nauki.

Rower

Na placu przy głównym wejściu do Science World zlokalizowane są stojaki na rowery.

Stacja dla rowerów publicznych Mobi znajduje się po przeciwnej stronie ścieżki rowerowej, niedaleko falochronu, w pobliżu głównego wejścia, tuż pod wiaduktem Skytrain. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat korzystania z rowerów Mobi, odwiedź oficjalną stronę internetową firmy, klikając w tym miejscu.

Prom
Ferry boat with a Canadian Flag in Downtown Vancouver, BC, Canada. Picture taken from Cambie Bridge in False Creek.
Ferry boat with a Canadian Flag in Downtown Vancouver, BC, Canada. Picture taken from Cambie Bridge in False Creek., licencja: shutterstock/By EdgarBullon

Po Vancouver, otoczonym malowniczymi zatokami, warto przemieszczać się komfortowymi promami, które dopływają do wielu atrakcji miasta, w tym Science World. Miejsce to jest łatwo dostępne dla zwiedzających dzięki ofercie takich firm promowych jak Aquabus i False Creek Ferries.

Dzięki położeniu Science World przy wschodnim krańcu zatoczki False Creek i lokalizacji w pobliżu przystanków promowych, do centrum nauki można łatwo dostać się z między innymi znanej z targu wyspy Granville Island, śródmiejskiego obszaru Yaletown czy dzielnicy Kitsilano, gromadzącej wiele urokliwych parków i plaż.

Jeśli chcesz uzyskać dokładne informacje dotyczące lokalizacji doków, opłat i rozkładów, odwiedź koniecznie strony internetowe Aquabus i False Creek Ferries.

Samochód

Niestety, jeśli zamierzasz dotrzeć do Science World samochodem możesz spotkać się z pewnymi niedogodnościami. W pobliżu centrum nauki dostępna jest ograniczona liczba płatnych miejsc parkingowych. Opłaty za korzystanie z nich prezentują się następująco:

 • jedna godzina: 4.50 dolara kanadyjskiego
 • dwie godziny: 9.00 dolarów kanadyjskich
 • cztery godziny: 13.65 dolara kanadyjskiego
 • Do 18:30: 17.35 dolara kanadyjskiego
 • Od 17:00 do 2:00: 9.00 dolarów kanadyjskich

Co się tyczy form płatności, za stacjonowanie na parkingu przy Science World zapłacimy telefonem, a także kartą kredytową.

Uwaga: Ważne jest jednak również to, aby pamiętać, że w trakcie odbywania się specjalnych wydarzeń w okolicy, przedstawione wyżej stawki parkingowe mogą się zmieniać. Ponieważ dostępność miejsc parkingowych może być wówczas ograniczona, warto rozważyć alternatywne metody transportu. Przemieszczanie się po mieście środkami transportu zbiorowego jest też bardziej ekologiczną formą poruszania się. Władze miasta Vancouver promują wartości związane z ochroną środowiska, co znajduje swoje odzwierciedlenie w rozbudowanej infrastrukturze transportu miejskiego.

Kolej miejska
Vancouver SkyTrain - new Canada Line to Richmond
Vancouver SkyTrain – new Canada Line to Richmond, licencja: shutterstock/By joesfhanus

Transport kolejowy na terenie metropolii Vancouver zapewnia z kolei SkyTrain. Najbliższym przystankiem przy Science World będzie Main Street–Science World, znajdujący się na trasie Expo Line, obsługującej połączenia między Waterfront a Production Way–University.

Zwiedzanie centrum nauki Science World, co warto zobaczyć, atrakcje

Ogólny charakter Science World w Vancouver
Vancouver city night view with buildings.
Vancouver city night view with buildings., licencja: shutterstock/By rabbit75shu

Science World w Vancouver to interaktywne centrum nauki, którego misją jest edukowanie młodzieży w innowacyjnym systemie STEM (akronim z ang. science, technology, engineering, mathematics). Poprzez różnorodne wystawy i programy, centrum pomaga dzieciom rozwijać zainteresowanie nauką i technologią, stymulując ich ciekawość oraz wspierając rozwój.

Poznaj zewnętrzną i wewnętrzną stronę Science World

Najbardziej rozpoznawalnym elementem architektonicznym Science World jest bez wątpienia monumentalnych rozmiarów kopuła, zaprojektowana przez Bruna Freschiego, świetnie oddająca nowoczesny charakter centrum, hołdujący innowacyjności i technologii. Zewnętrzna strona centrum nauki jest swoistym zaproszeniem do poznania atrakcji dostępnych wewnątrz Science World. Co czeka na Ciebie zatem w tym słynnym centrum nauki? Między innymi szereg interaktywnych i praktycznych atrakcji, które zachęcają odwiedzających do odkrywania nauki poprzez zabawę i eksperymentowanie. Eksponaty i instalacje znajdujące się na terenie Science World wszczepiają gościom chęć odkrywania nauki i wrażliwość na otaczający ich świat.

Science World, czyli poznawanie nauk ścisłych dla każdego
Little boy and girl learn physics interactively on a model that shows physical phenomena while visiting a science museum. Concept of children's entertainment and learning
Little boy and girl learn physics interactively on a model that shows physical phenomena while visiting a science museum. Concept of children’s entertainment and learning, licencja: shutterstock/By RossHelen

Wystawy i galerie obecne w Science World, gwarantują dostęp do poznawania takich dziedzin nauki jak biologia, fizyka, chemia czy technologia. Zdobywanie wiedzy nie odbywa się jednak w sposób nużący czy niejasny, jak ma to czasami niestety miejsce w niektórych szkołach. Tutaj dowiesz się więcej na temat różnorodnych praw czy procesów przyrodniczych rządzących światem w sposób angażujący Ciebie, jako odwiedzającego. Dzięki interaktywnym eksponatom, będziesz mógł samodzielnie przeprowadzać eksperymenty, obserwować różnorodne zjawiska oraz zdobywać wiedzę w sposób ciekawy i przystępny.

Wisienka na torcie – pełen arsenał programów edukacyjnych

Kolejną wartością Science World jest szeroki wachlarz programów edukacyjnych, dzięki którym dopełnisz swoje naukowe doświadczenie w tym miejscu. Inspirujące wizyty naukowców, pokazy naukowe transmitowane na żywo oraz cotygodniowe programy mentorskie STEM to jedynie skromny wycinek z dostępnych w centrum naukowym propozycji, pomagających rozwijać pasje i umiejętności. Dzięki tym wyjątkowym wydarzeniom, uczestnicy mają unikalną okazję, aby z bliska poznać pracę naukowców i inżynierów oraz zdobyć praktyczną wiedzę i doświadczenie.

Szlachetne cele przyświecające działalności Science World

Jak czytamy na oficjalnej stronie Science World, jednym z głównych celów centrum jest tworzenie platformy edukacyjnej, umożliwiającej rozwój wszystkim, niezależnie od pochodzenia czy statusu materialnego dzięki nauce, innowacjom i głębokiemu związkowi z naturą. Poprzez swoje programy i inicjatywy, Science World dąży do budowania zrównoważonego i dobrze prosperującego społeczeństwa, które czerpie z naukowych osiągnięć i dba o środowisko naturalne. W ten sposób, Science World nie tylko edukuje, ale także inspiruje przyszłe pokolenia do działania na rzecz lepszego i bardziej zrównoważonego świata.

Centrum nauki Science World – godziny otwarcia

 • Poniedziałek: 10:00–17:00
 • Wtorek: 10:00–17:00
 • Środa: 10:00–17:00
 • Czwartek: 10:00–17:00
 • Piątek: 10:00–17:00
 • Sobota: 10:00–17:00
 • Niedziela: 10:00–17:00

Ceny biletów do centrum nauki Science World

 • Dorośli (powyżej sześćdziesiątego piątego roku życia): 28,10 dolara kanadyjskiego
 • Dorośli (powyżej dziewiętnastego roku życia): 34,85 dolara kanadyjskiego
 • Dzieci (od trzynastego do osiemnastego roku życia): 28,10 dolara kanadyjskiego
 • Dzieci (od trzeciego do dwunastego roku życia): 23,65 dolara kanadyjskiego
 • Dzieci (poniżej drugiego roku życia): wstęp bezpłatny

Uwaga 1: Odwiedzającym poniżej trzynastego roku życia musi towarzyszyć osoba dorosła

Uwaga 2: W przypadku chęci zarezerwowania wizyt grupowych na dziesięć lub więcej osób, należy skontaktować się z Science World, pisząc na adres mailowy reserve@scienceworld.ca.

Vancouver Aquarium

Two seals swimming at the Vancouver Aquarium.
Two seals swimming at the Vancouver Aquarium. , licencja: shutterstock/By denisewalkerimages

Gdzie znajduje się Vancouver Aquarium

Adres: 845 Avison Way, Vancouver, BC V6G 3E2 (kliknij tutaj, aby zobaczyć atrakcję na mapie miasta)

Jak dojechać do Vancouver Aquarium

Jednym ze sposobów na dotarcie do Vancouver Aquarium jest skorzystanie z komunikacji miejskiej. Autobus oznaczony numerem 19, kursujący z Metrotown Station do Stanley Park, zapewnia komfortowy i bezpośredni dostęp do Vancouver Aquarium. Z końcowego przystanka w Stanley Park, do akwarium dostaniemy się w zaledwie kilka minut spacerem.

Stanley Park | Vancouver | Canada through My Lens
Stanley Park | Vancouver | Canada through My Lens, licencja: shutterstock/By WanderingAkshat

Dojazd autem do akwarium również może być dość atrakcyjną opcją transportową. Dla osób podróżujących samochodem, w okolicy Vancouver Aquarium dostępny jest płatny parking.

Jeśli rezydujesz w obszarze śródmiejskim Vancouver, możesz także wybrać się do Vancouver Aquarium pieszo. Spacer z centrum miasta do miejsca docelowego zajmuje około czterdziestu minut i jest przyjemnym sposobem na poznanie uroków Vancouver z bliższej perspektywy.

Zwiedzanie Vancouver Aquarium, co warto zobaczyć, atrakcje

Vancouver Aquarium, często określane w przewodnikach turystycznych jako najpopularniejsza atrakcja miasta, przyciąga rzesze turystów z wielu powodów. Położone w malowniczym Stanley Park, otoczonym wodą i zielenią, akwarium oferuje nie tylko piękne widoki, ale także różnorodność fauny morskiej z całego świata.

Fauna morska w Vancouver Aquarium
Baby Beluga Whale at Vancouver
Baby Beluga Whale at Vancouver, licencja: shutterstock/By lsalazarg

Vancouver Aquarium jest domem dla szerokiej gamy gatunków morskich. Będąc tutaj będziesz mógł przekonać się o tym na własne oczy, podziwiając egzotyczne zwierzęta z Amazonii, takie jak kajmany czy leniwce, a także bardziej popularnych w tej części świata przedstawicieli morskiej fauny. Do najbardziej znanych mieszkańców akwarium można zaliczyć białuchy, uchatki, foki czy wydry morskie. Ciekawą przestrzenią wyodrębnioną na terenie akwarium jest ”Frogs Forever? Gallery”, w której można zapoznać się z różnymi gatunkami płazów. Jednym z celów przyświecających powstaniu tego miejsca jest uwrażliwianie odwiedzających na trudną sytuację populacji żab i pokazanie w jaki sposób można pomóc je chronić.

cute sea otter holding each other's hand
cute sea otter holding each other’s hand, licencja: shutterstock/By fredgoldstein
Badania, edukacja i program rehabilitacji zwierząt morskich
Moray Muraena fish (Gymnothorax favagineus) hunting underwater. Blue water background.
Moray Muraena fish (Gymnothorax favagineus) hunting underwater. Blue water background., licencja: shutterstock/By vapi

Vancouver Aquarium jest nie tylko jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta, ale także ważnym ośrodkiem badań morskich, edukacji na temat oceanów, aktywizmu klimatycznego oraz ochrony i rehabilitacji zwierząt morskich.

W akwarium w Vancouver przeprowadzanych jest szereg prac badawczych, pozwalających lepiej zrozumieć zachowania przedstawicieli morskiej fauny. Zwiedzanie, dzięki innowacyjnemu podejściu do edukacji odbywa się ponadto w interaktywny sposób, zapewniając masę atrakcji i wiedzy odwiedzającym w każdym wieku.

Kolejnym, kluczowym elementem działalności akwarium jest program ochrony ssaków morskich, którego celem jest ratowanie, leczenie i rehabilitacja ssaków morskich, które zostały znalezione ranne, chore lub porzucone. Po okresie rehabilitacji, zwierzęta te są ponownie wypuszczane do ich naturalnego środowiska. Centrum ratunkowe Vancouver Aquarium przyjmuje średnio około stu ssaków morskich rocznie, zapewniając im opiekę i pomoc, której potrzebują, aby powrócić do zdrowia i natury.

Centrum nauki Vancouver Aquarium – godziny otwarcia

 • Poniedziałek: 10:00–17:00
 • Wtorek: 10:00–17:00
 • Środa: 10:00–17:00
 • Czwartek: 10:00–17:00
 • Piątek: 10:00–17:00
 • Sobota: 10:00–17:00
 • Niedziela: 10:00–17:00

Ceny biletów do centrum nauki Vancouver Aquarium

Pakiety wycieczek na tiqets.com

Na stronie tiqets.com znajdziemy oferty wycieczek do Vancouver Aquarium, które obejmują najciekawsze atrakcje akwarium. W ramach pakietów dostępnych tam wycieczek, będziemy mogli między innymi odkryć bogactwo fauny morskiej żyjącej w przestronnych zbiornikach akwarium, które wiernie odwzorowują ich naturalne siedliska. Wzięcie udziału w takiej wycieczce to zatem świetna okazja na zobaczenie zwierząt w środowiskach, które świetnie odzwierciedlają ich autentyczne warunki życia na wolności.

Na tym nie kończy się jednak oferta wycieczek na tiqets.com. Kolejnym urozmaiceniem, stanowiącym flagową atrakcję Vancouver Aquarium jest uczestnictwo w wyjątkowym doświadczeniu 4D Theatre, podczas którego można zobaczyć jedne z najbardziej fascynujących stworzeń morskich Ameryki Północnej. Taka interaktywna prezentacja wystawia odwiedzających na immersję i będzie z pewnością świetnym sposobem na bardziej sensoryczne poznanie morskiej fauny akwarium.

Pakiety wycieczkowe oferują także wzięcie udziału w interaktywnych pokazach z udziałem zwierząt, które zapewniają bliski kontakt, a także lepsze zrozumienie ich zachowań i potrzeb. Pokazy te są prowadzone przez doświadczonych opiekunów i edukatorów, którzy dzielą się swoją wiedzą i pasją do ochrony przyrody. Możesz być zatem pewien, że po takim widowisku będziesz miał głowę pełną pięknych wspomnień i świadomości na temat ochrony morskiej fauny.

Co się tyczy cen pakietów wycieczek na tiqets.com, zaczynają się one już od 120 złotych.

Jeśli chcesz w prosty sposób zwiedzić więcej atrakcji Vancouver, wykupując kompleksowy pakiet wycieczkowy, również tutaj tiqets.com przyjdzie Ci z pomocą. Można tam również bowiem znaleźć wiele bardziej rozbudowanych ofert, które obejmują wstęp nie tylko do Vancouver Aquarium, ale także do innych popularnych atrakcji Vancouver, takich jak Science World czy Capilano Suspension Bridge.

Drugi dzień zwiedzania Vancouver

Capilano Suspension Bridge

Areial widok na most wiszący capilano Vancouver Kanada
Areial widok na most wiszący capilano Vancouver Kanada, licencja: shutterstock/By Yingna+Cai

Gdzie znajduje się Capilano Suspension Bridge

Adres: 3735 Capilano Rd, North Vancouver, BC V7R 4J1 (kliknij tutaj, aby zobaczyć atrakcję na mapie miasta)

Jak dojechać do Capilano Suspension Bridge

Aby dojechać do Capilano Suspension Bridge samochodem ze śródmieścia Vancouver, najlepiej wybrać trasę przez Stanley Park, korzystając z autostrady numer 99, a następnie przejechać przez most Lion’s Gate Bridge. Po przekroczeniu mostu należy skręcić w lewo na Marine Drive, a potem kontynuować jazdę na północ Capilano Road, która prowadzi bezpośrednio do Capilano Suspension Bridge Park.

Jeśli preferujesz przejazdy transportem publicznym, możesz skorzystać z promu SeaBus, który kursuje między Waterfront a Lonsdale Quay. Po przeprawie promem przesiądź się do autobusu TransLink linii 236, który dowiezie Cię do Capilano Suspension Bridge.

Zwiedzanie Capilano Suspension Bridge, co warto zobaczyć, atrakcje

Capilano Suspension Bridge to imponujących rozmiarów most wiszący nad rzeką Capilano, zbudowany w 1889 roku. Zawieszony na wysokości 70 metrów i rozciągający się na długości 140 metrów most ten zachwyca nie tylko swoją wielkością, ale także otaczającym go leśnym krajobrazem pełnym wysokich drzew, górskich strumieni i innych przyrodniczych atrakcji.

Cliffwalk
Canada Autumn travel destination in British Columbia. Asian tourist woman walking in famous attraction Capilano Suspension Bridge Park in North Vancouver, canadian vacation for tourism.
Canada Autumn travel destination in British Columbia. Asian tourist woman walking in famous attraction Capilano Suspension Bridge Park in North Vancouver, canadian vacation for tourism., licencja: shutterstock/By martinmark
Jednym z najbardziej ekscytujących urozmaiceń Capilano Suspension Bridge jest cliffwalk, otwarta dla zwiedzających od 2011 roku wąska ścieżka przylegająca do granitowego klifu, usytuowana wysoko nad doliną Capilano. Spacer po niej zapewnia turystom niezapomniane widoki, które na pewno warto upamiętnić na fotografii.
Bliskie spotkania z dzikimi ptakami w Capilano Suspension Bridge Park

Jeśli odwiedzisz Capilano Suspension Bridge Park między kwietniem a wrześniem, będziesz miał również okazję spotkać orły, sowy i inne drapieżne ptaki. Wszystko to pod okiem doświadczonego zespołu opiekunów z Raptors Ridge, lokalnej organizacji zajmującej się edukacją na temat ochrony dzikiej przyrody. Spotkania te pozwalają na bliższe poznanie tych majestatycznych ptaków i dowiedzenie się więcej o ich życiu oraz znaczeniu dla ekosystemu.

Pozostałe formy zwiedzania lasu
People passing the Capilano Suspension Bridge
People passing the Capilano Suspension Bridge, licencja: shutterstock/By bigsht

Kolejną atrakcją Capilano Suspension Bridge Park jest Treetops Adventure – system siedmiu mostów wiszących między koronami drzew. Razem z wysokimi platformami, umożliwiają one zwiedzającym eksplorację lasu z perspektywy leśnych zwierząt, oferując niepowtarzalne widoki na otaczający krajobraz z zapierającej dech w piersiach wysokości.

Jeśli jednak masz lęk wysokości, nie musisz się martwić. Park oferuje również szereg ścieżek drewnianych położonych blisko ziemi, które umożliwiają odkrywanie lokalnego ekosystemu bez potrzeby wchodzenia na wysokości. Spacerując tymi ścieżkami, możesz podziwiać bogatą florę lasu deszczowego strefy umiarkowanej oraz dowiedzieć się więcej o bogactwie przyrody tej okolicy.

Beautiful view of the Capilano Suspension Bridge Park in Vancouver, Canada
Beautiful view of the Capilano Suspension Bridge Park in Vancouver, Canada, licencja: shutterstock/By Datsenko+Maryna
Kia’palano – poznawanie lokalnego dziedzictwa kulturowego

Jedną z atrakcji parku jest także Kia’palano – centrum edukacyjne poświęcone promowaniu bogatej kultury rdzennych ludów. Charakteryzuje się ono imponującymi totemami, stworzonymi przez wybitnych rdzennych rzeźbiarzy, przedstawiającymi relacje człowieka z mitycznymi przodkami lub zjawiskami przyrodniczymi. Kia’palano oferuje również sezonowe wykłady, podczas których kompetentni przewodnicy dzielą się wiedzą na temat historii, kultury i przyrody regionu. Dzięki tym prezentacjom odwiedzający mogą głębiej zrozumieć dziedzictwo rdzennych mieszkańców oraz ich związek z otaczającą przyrodą.

Totem poles, Capilano suspension bridge, Vancouver
Totem poles, Capilano suspension bridge, Vancouver, licencja: shutterstock/By Paulina+Rosales
Halloweenowa impreza w Capilano Suspension Bridge Park

W październiku Capilano Suspension Bridge Park dostosowuje się do popularnego na całym świecie święta Halloween, przearanżowując swoją przestrzeń do bardziej mrocznego klimatu. Odwiedziny tego miejsca właśnie wtedy są świetnym sposobem na urozmaicenie pobytu w Vancouver, zwłaszcza jeśli podróżujesz z dziećmi; maskarada organizowana jest tutaj w nadzorowanej przez park atmosferze, gwarantującej bezpieczeństwo i komfort przebranym w różnorodne stroje pociechom.

Capilano Suspension Bridge – godziny otwarcia

 • Poniedziałek: 08:30–19:00
 • Wtorek: 08:30–19:00
 • Środa: 08:30–17:00
 • Czwartek: 08:30–19:00
 • Piątek: 08:30–19:00
 • Sobota: 08:30–19:00
 • Niedziela: 08:30–19:00

Ceny biletów do Capilano Suspension Bridge

 • Seniorzy (powyżej sześćdziesiątego piątego roku życia): 55.45 – 61.95 dolara kanadyjskiego
 • Dorośli (od osiemnastego do sześćdziesiątego czwartego roku życia): 59.95 – 66.95 dolara kanadyjskiego
 • Studenci (powyżej osiemnastego roku życia): 48.25 – 53.95 dolara kanadyjskiego
 • Młodzież nastoletnia (od trzynastego do siedemnastego roku życia): 32.95 – 36.95 dolara kanadyjskiego
 • Dzieci (od szóstego do dwunastego roku życia): 23.95 – 26.95 dolara kanadyjskiego
 • Najmłodsi (poniżej piątego roku życia): darmowy wstęp

Uwaga: Różnice w cenach biletów wynikają ze sposobu płatności. Jeśli zakupimy bilet online, uzyskamy dostęp do bardziej przystępnej oferty. Wyższe ceny dotyczą biletów, które można nabyć w kasie biletowej.

Vancouver Art Gallery

Lion sculpture at the Vancouver Art Gallery in Vancouver, British Columbia, Canada
Lion sculpture at the Vancouver Art Gallery in Vancouver, British Columbia, Canada, licencja: shutterstock/By RHIMAGE

Gdzie znajduje się Vancouver Art Gallery

Adres: 750 Hornby St, Vancouver, BC V6Z 2H7 (kliknij tutaj, aby zobaczyć atrakcję na mapie miasta)

Jak dojechać do Vancouver Art Gallery

Vancouver Art Gallery znajduje się w ścisłym centrum miasta. Najłatwiej dostać się tam będzie pociągiem SkyTrain, bowiem najbliższa stacja systemu kolei miejskiej (Vancouver City Centre) znajduje się zaledwie kilka minut pieszej drogi od Vancouver Art Gallery.

Vancouver - new SkyTrain line (Canada Line) to Richmond
Vancouver – new SkyTrain line (Canada Line) to Richmond, licencja: shutterstock/By joesfhanus

Zwiedzanie Vancouver Art Gallery, co warto zobaczyć, atrakcje

Vancouver Art Gallery, będące pierwszym muzeum podczas naszej wycieczki, jest miejscem które przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom sztuki, ponieważ potrafi ono, dzięki swojej różnorodności, dotrzeć do wielu osób niezależnie od zainteresowań czy wieku. Co konkretnie może przykuć Twoją uwagę podczas wizyty w tym miejscu?

Kolekcje

Vancouver Art Gallery jest największym muzeum sztuki w Vancouver, które szczyci się imponującą stałą kolekcją liczącą dwanaście tysięcy dzieł autorstwa zarówno kanadyjskich, jak i międzynarodowych artystów. Znaczną część zbiorów stanowią dzieła regionalne (tworzone pod wpływem nurtów europejskich), a także prace rdzennych mieszkańców Kanady. Współczesną różnorodność miasta Vancouver odzwierciedla również kolekcja dzieł sztuki azjatyckiej (43% mieszkańców Vancouver ma korzenie azjatyckie). Organizowanie wystaw prezentujących wspomniane w poprzednim zdaniu dzieła, a także wykładów możliwe jest dzięki zaangażowaniu funkcjonującemu w ramach Vancouver Art Gallery Institute of Asian Art.

Vancouver miejski styl życia ludzi w Harbour, Kolumbia Brytyjska. Kobieta turysta z plecakiem studenckim w mieście na świeżym powietrzu ciesząc się sezonem jesiennym.
Vancouver miejski styl życia ludzi w Harbour, Kolumbia Brytyjska. Kobieta turysta z plecakiem studenckim w mieście na świeżym powietrzu ciesząc się sezonem jesiennym., licencja: shutterstock/By martinmark

Szczególne miejsce w kolekcji Vancouver Art Gallery zajmuje fotografia konceptualna. Ten rodzaj fotograficznej artystycznej skupia się na przekazywaniu określonych idei oraz eksponowaniu procesu twórczego artysty.

Aby dowiedzieć się więcej o aktualnych wystawach czasowych, warto odwiedzić sekcję poświęconą wystawom na oficjalnej stronie internetowej muzeum. Znajdziesz tam najnowsze informacje na temat trwających i planowanych ekspozycji.

Programy kulturalne i edukacyjne
Group of happy intercultural guests of art gallery having champagne during discussion of modern art
Group of happy intercultural guests of art gallery having champagne during discussion of modern art, licencja: shutterstock/By pressmaster

Vancouver Art Gallery to jednak nie tylko miejsce, gdzie można podziwiać dzieła sztuki, ale także centrum aktywności kulturalnych i edukacyjnych. Muzeum organizuje różnorodne programy i wydarzenia, które cieszą się dużą popularnością wśród osób w każdym wieku. Do najchętniej odwiedzanych należą spotkania i dyskusje z artystami, wykłady naukowe, debaty oraz wieczory poetyckie, przyciągające entuzjastów literatury i sztuki.

Najmłodszym muzeum oferuje bogaty program warsztatów artystycznych, które pozwalają dzieciom na rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych pod okiem doświadczonych instruktorów. Są one też doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę i stanowią inspirujące wprowadzenie do świata sztuki.

Authentic lifestyle portrait of kids painting and drawing in the visual art class in art school or gallery with displayed artworks on the wall. Kids entertainment and artistic education concept
Authentic lifestyle portrait of kids painting and drawing in the visual art class in art school or gallery with displayed artworks on the wall. Kids entertainment and artistic education concept, licencja: shutterstock/By Taras+Grebinets

Vancouver Art Gallery – godziny otwarcia

 • Poniedziałek: 10:00–17:00
 • Wtorek: zamknięte
 • Środa: 10:00–17:00
 • Czwartek: 10:00–20:00
 • Piątek: 10:00–20:00
 • Sobota: 10:00–17:00
 • Niedziela: 10:00–17:00

Ceny biletów do Vancouver Art Gallery

Bilety pojedyncze:

 • Dorośli: dwadzieścia dziewięć dolarów kanadyjskich
 • Dzieci i młodzież nastoletnia: bezpłatny wstęp

Uwaga: wstęp na teren Vancouver Art Gallery jest bezpłatny w pierwszy piątek każdego miesiąca od godziny 16:00 do 20:00 podczas tzw. Free First Friday Nights.

Bilety grupowe (dziesięć lub więcej osób):

 • Dorośli: dwadzieścia pięć dolarów kanadyjskich
 • Dzieci i młodzież nastoletnia: bezpłatny wstęp
Bilet do Vancouver Art Gallery na tiqets.com

Zarezerwuj bilet do Vancouver Art Gallery w atrakcyjnej cenie na tiqets.com, klikając w tym miejscu.

Trzeci dzień zwiedzania Vancouver

Targ na wyspie Granville Island

Shot from above Granville Island Market and Vancouver skyline
Shot from above Granville Island Market and Vancouver skyline, licencja: shutterstock/By jameswheeler

Gdzie znajduje się targ na wyspie Granville Island

Adres: Public Market, 1689 Johnston St, Vancouver, BC V6H 3R9 (kliknij tutaj, aby zobaczyć atrakcję na mapie miasta)

Jak dojechać do targu na wyspie Granville Island

Do targu na wyspie Granville Island, z centrum miasta najlepiej dojechać autobusem linii 050. Aby tam dotrzeć, najpierw należy wysiąść na przystanku Eastbound W 2 Ave przy Anderson St. Stamtąd można już samemu, bezpośrednio dostać się na rynek w ciągu około siedmiu minut pieszo. Targ jest kryty, a nad jego wejściem znajduje się wyraźny napis: „Granville Island Public Market”, więc z łatwością go znajdziesz, będąc już na wyspie.

Jeśli mówimy o transporcie publicznym, warto wspomnieć też o promach, stanowiących dość wygodną alternatywę dla podróży autobusem. W pobliżu targu znajduje się przystań dla promów Aquabus, do której przypływa regularnie wiele statków z różnych części miasta.

Do Granville Island można również dojechać samochodem. Należy jednak pamiętać, że liczba miejsc parkingowych jest ograniczona, więc tę opcję wybieramy raczej w ostateczności.

Zwiedzanie targu na wyspie Granville Island, co warto zobaczyć, atrakcje

Targ
Fresh blackberries and bright red strawberries stacked high in boxes for sale displayed at Granville Island's public market located in Vancouver BC
Fresh blackberries and bright red strawberries stacked high in boxes for sale displayed at Granville Island’s public market located in Vancouver BC, licencja: shutterstock/By shakedn

Jak Indie były niegdyś perłą w koronie Imperium Brytyjskiego, tak Granville Island można śmiało nazwać perłą Vancouver. Jest to miejsce, które z pewnością wyróżnia się na tle miasta w jak najbardziej pozytywnym sensie, o czym za chwilę się przekonasz.

Największą atrakcją wyspy jest oczywiście wspomniany w śródtytułach targ, który powstał tutaj w 1979 roku. Od samego początku przyciągał on ludzi szukających świeżych produktów – warzyw, owoców, mięsa, ryb oraz owoców morza. Współcześnie miejsce to przyciąga nie tylko zakupowiczów, ale także poszukiwaczy kulinarnych odkryć. Znajdziemy tu stoiska z potrawami z różnych stron świata – od Meksyku, przez Grecję i Włochy, aż po Azję. Wiele jest także miejsc z egzotycznymi delikatesami, słodyczami i innymi przekąskami.

Granville Island, jako zagłębie artystyczne Vancouver
Granville Island in Vancouver
Granville Island in Vancouver, licencja: shutterstock/By SvenHofmann

Warto pamiętać jednak, że Granville Island to nie tylko targowisko. Co ciekawe, wyspę można określić także prawdziwym centrum artystycznym Vancouver, skupiającym wielu twórców. Na stosunkowo niewielkiej przestrzeni znajduje się kilka teatrów, galerii, pracowni artystycznych, a także sklepów z rękodziełem.

Atrakcje dla rodzin z dziećmi
Sea walk at the Sutcliff Park on Granville Island in Downtown of Vancouver, Canada.
Sea walk at the Sutcliff Park on Granville Island in Downtown of Vancouver, Canada., licencja: shutterstock/By karamysh

Jeśli podróżujemy z dziećmi, Granville Island również nas nie zawiedzie. Najmłodszych możemy zabrać tutaj na plac zabaw, festiwal dziecięcy lub po prostu do parku.

Morskie przygody
Killer Whale przełamanie w pobliżu Wybrzeża Kanady
Killer Whale przełamanie w pobliżu Wybrzeża Kanady, licencja: shutterstock/By Doptis

Pragniesz morskich przygód? Mówisz i masz. Możemy tutaj także wynająć łódkę i pozwiedzać okolicę w bardziej indywidualnej atmosferze. Popularne są w okolicy także rejsy, podczas których można podziwiać piękne krajobrazy i spotkać orki, które są kolejną, kultową atrakcją turystyczną wyspy.

Targ na wyspie Granville Island – godziny otwarcia

 • Poniedziałek: 09:00–20:00
 • Wtorek: 09:00–20:00
 • Środa: 09:00–20:00
 • Czwartek: 09:00–20:00
 • Piątek: 09:00–20:00
 • Sobota: 09:00–20:00
 • Niedziela: 09:00–20:00

Atrakcyjne cenowo wycieczki po Granville Island na tiqets.com (kliknij tutaj)

Najlepsze restauracje w Vancouver

Najlepsze restauracje w Vancouver w przystępnych cenach

The Sandbar Seafood Restaurant

Adres: 1535 Johnston Street Creekhouse #102, Granville Island, Vancouver (kliknij tutaj, aby zobaczyć restaurację na mapie Vancouver)

Ceny, czym się wyróżnia, opinie gości (kliknij tutaj)

Strona internetowa (kliknij tutaj)

Menu (kliknij tutaj)

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 11:30–22:00
 • Wtorek: 11:30–22:00
 • Środa: 11:30–22:00
 • Czwartek: 11:30–22:00
 • Piątek: 11:30–23:00
 • Sobota: 11:30–23:00
 • Niedziela: 11:30–22:00

Marcello Pizzeria

Adres: 1404 Commercial Dr, Vancouver (kliknij tutaj, aby zobaczyć restaurację na mapie Vancouver)

Ceny, czym się wyróżnia, opinie gości (kliknij tutaj)

Strona internetowa (kliknij tutaj)

Menu (kliknij tutaj)

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 11:00–22:00
 • Wtorek: 11:00–22:00
 • Środa: 11:00–22:00
 • Czwartek: 11:00–22:00
 • Piątek: 11:00–23:00
 • Sobota: 11:00–23:00
 • Niedziela: 11:00–22:00

Sula Indian Restaurant

Adres: 1128 Commercial Dr, Vancouver (kliknij tutaj, aby zobaczyć restaurację na mapie Vancouver)

Ceny, czym się wyróżnia, opinie gości (kliknij tutaj)

Strona internetowa (kliknij tutaj)

Menu (kliknij tutaj)

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 11:00–22:30
 • Wtorek: 11:00–22:30
 • Środa: 11:00–22:30
 • Czwartek: 11:00–22:30
 • Piątek: 11:00–23:00
 • Sobota: 11:00–23:00
 • Niedziela: 11:00–21:30

Najlepsze restauracje w Vancouver z lokalną kuchnią

Brix & Mortar Restaurant

Adres: 1137 Hamilton Street, Vancouver (kliknij tutaj, aby zobaczyć restaurację na mapie Vancouver)

Ceny, czym się wyróżnia, opinie gości (kliknij tutaj)

Strona internetowa (kliknij tutaj)

Menu (kliknij tutaj)

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: zamknięte
 • Wtorek: 16:00–22:00
 • Środa: 16:00–22:00
 • Czwartek: 16:00–22:00
 • Piątek: 16:00–23:00
 • Sobota: 16:00–23:00
 • Niedziela: 16:00–22:00

Fanny Bay Oyster Bar & Shellfish Market

Adres: 762 Cambie St, Vancouver (kliknij tutaj, aby zobaczyć restaurację na mapie Vancouver)

Ceny, czym się wyróżnia, opinie gości (kliknij tutaj)

Strona internetowa (kliknij tutaj)

Menu (kliknij tutaj)

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 14:00–22:00
 • Wtorek: 14:00–22:00
 • Środa: 14:00–22:00
 • Czwartek: 14:00–22:00
 • Piątek: 14:00–22:00
 • Sobota: 14:00–22:00
 • Niedziela: 14:00–22:00

Fable Kitchen

Adres: 1944 4th Ave W, Vancouver (kliknij tutaj, aby zobaczyć restaurację na mapie Vancouver)

Ceny, czym się wyróżnia, opinie gości (kliknij tutaj)

Strona internetowa (kliknij tutaj)

Menu (kliknij tutaj)

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 11:00–14:00, 17:00–21:00
 • Wtorek: 11:00–14:00, 17:00–21:00
 • Środa: 11:00–14:00, 17:00–21:00
 • Czwartek: 11:00–14:00, 17:00–22:00
 • Piątek: 11:00–14:00, 17:00–22:00
 • Sobota: 09:00–14:00, 17:00–22:00
 • Niedziela: 09:00–14:00, 17:00–21:00

Najlepsze ekskluzywne restauracje w Vancouver

Parker Rooftop

Adres: 1379 Howe Street 9th Floor, Vancouver (kliknij tutaj, aby zobaczyć restaurację na mapie Vancouver)

Ceny, czym się wyróżnia, opinie gości (kliknij tutaj)

Strona internetowa (kliknij tutaj)

Menu (kliknij tutaj)

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: zamknięte
 • Wtorek: 15:00–23:00
 • Środa: 15:00–23:00
 • Czwartek: 15:00–23:00
 • Piątek: 15:00–23:00
 • Sobota: 15:00–23:00
 • Niedziela: 15:00–23:00

Five Sails Restaurant

Adres: 410 – 999 Canada Place Level R – Pan Pacific Hotel, Vancouver (kliknij tutaj, aby zobaczyć restaurację na mapie Vancouver)

Ceny, czym się wyróżnia, opinie gości (kliknij tutaj)

Strona internetowa (kliknij tutaj)

Menu (kliknij tutaj)

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 11:30–21:00
 • Wtorek: 11:30–21:00
 • Środa: 11:30–21:00
 • Czwartek: 11:30–21:00
 • Piątek: 11:30–21:30
 • Sobota: 11:30–21:30
 • Niedziela: 11:30–21:00

Bacchus Restaurant & Lounge

Adres: 845 Hornby Street Wedgewood Hotel, Vancouver (kliknij tutaj, aby zobaczyć restaurację na mapie Vancouver)

Ceny, czym się wyróżnia, opinie gości (kliknij tutaj)

Strona internetowa (kliknij tutaj)

Menu (kliknij tutaj)

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 07:00–00:00
 • Wtorek: 07:00–00:00
 • Środa: 07:00–00:00
 • Czwartek: 07:00–00:00
 • Piątek: 07:00–01:00
 • Sobota: 07:00–01:00
 • Niedziela: 07:00–00:00

Najlepsze hotele w Vancouver

Najlepsze hotele w Vancouver w przystępnych cenach

Artisan Suites on Bowen

Adres: 539 Artisan Lane, V0N 1G2 Bowen Island (kliknij tutaj, aby zobaczyć hotel na mapie Vancouver)

Udogodnienia:

 • dostęp do widoków na góry i morze
 • bezpłatny parking publiczny na miejscu
 • dostępność centrum wellness (spa, sala fitness)

Ceny, opinie gości i pozostałe informacje (kliknij tutaj)

Odległość od odwiedzanych atrakcji:

 • Science World: trzydzieści kilometrów
 • Vancouver Aquarium: dwadzieścia siedem kilometrów
 • Capilano Suspension Bridge: dwadzieścia trzy kilometry
 • Vancouver Art Gallery: dwadzieścia osiem kilometrów
 • Targ na wyspie Granville Island: trzydzieści dwa kilometry

Rezerwacja przez booking (kliknij tutaj)

Uwaga: odległości są podawane dla trasy między hotelem a atrakcją pokonywanej samochodem

The Empress Palace Hotel

Adres: 12788 Ross Place, V3V 6E1 Surrey (kliknij tutaj, aby zobaczyć hotel na mapie Vancouver)

Udogodnienia:

 • hotel akceptuje zwierzęta domowe na swoim terenie po wcześniejszym uzgodnieniu (w związku z obecnością pupila mogą obowiązywać dodatkowe opłaty)
 • zestawy do parzenia kawy i herbaty we wszystkich pokojach
 • bezpłatne i ogólnodostępne Wi-Fi

Ceny, opinie gości i pozostałe informacje (kliknij tutaj)

Odległość od odwiedzanych atrakcji:

 • Science World: dwadzieścia dziewięć kilometrów
 • Vancouver Aquarium: czterdzieści dwa kilometry
 • Capilano Suspension Bridge: trzydzieści kilometrów
 • Vancouver Art Gallery: trzydzieści siedem kilometrów
 • Targ na wyspie Granville Island: trzydzieści pięć kilometrów

Rezerwacja przez booking (kliknij tutaj)

Best Western King George Inn & Suites

Adres: 8033 King George Boulevard, V3W 5B4 Surrey (kliknij tutaj, aby zobaczyć hotel na mapie Vancouver)

Udogodnienia:

 • bezpłatny, kryty basen
 • bezpłatny, prywatny parking na miejscu
 • możliwość korzystania z centrum fitness

Ceny, opinie gości i pozostałe informacje (kliknij tutaj)

Odległość od odwiedzanych atrakcji:

 • Science World: trzydzieści sześć kilometrów
 • Vancouver Aquarium: czterdzieści dziewięć kilometrów
 • Capilano Suspension Bridge: czterdzieści trzy kilometry
 • Vancouver Art Gallery: trzydzieści siedem kilometrów
 • Targ na wyspie Granville Island: trzydzieści siedem kilometrów

Rezerwacja przez booking (kliknij tutaj)

Najlepsze luksusowe hotele w Vancouver

Shangri-La Vancouver

Adres: 1128 West Georgia Street, West End, V6E 0A8 Vancouver (kliknij tutaj, aby zobaczyć hotel na mapie Vancouver)

Udogodnienia:

 • szeroki wachlarz udogodnień w centrum wellness (łaźnia parowa, jacuzzi, sauna, sala fitness, zabiegi spa)
 • możliwość porozumienia się w hotelu w wielu językach (m.in. po włosku, hiszpańsku, niemiecku czy rosyjsku)
 • możliwość skorzystania z usługi opieki nad dziećmi

Ceny, opinie gości i pozostałe informacje (kliknij tutaj)

Odległość od odwiedzanych atrakcji:

 • Science World: niecałe trzy kilometry
 • Vancouver Aquarium: cztery i pół kilometra
 • Capilano Suspension Bridge: osiem kilometrów
 • Vancouver Art Gallery: czterysta pięćdziesiąt metrów
 • Targ na wyspie Granville Island: cztery kilometry

Rezerwacja przez booking (kliknij tutaj)

The Westin Bayshore, Vancouver

Adres: 1601 Bayshore Drive, V6G 2V4 Vancouver (kliknij tutaj, aby zobaczyć hotel na mapie Vancouver)

Udogodnienia:

 • bezpłatny i ogólnodostępny Internet
 • dwa baseny (jeden kryty, drugi odkryty)
 • możliwość skorzystania z masaży różnych części ciała

Ceny, opinie gości i pozostałe informacje (kliknij tutaj)

Odległość od odwiedzanych atrakcji:

 • Science World: trzy i pół kilometra
 • Vancouver Aquarium: cztery kilometry
 • Capilano Suspension Bridge: osiem kilometrów
 • Vancouver Art Gallery: półtora kilometra
 • Targ na wyspie Granville Island: pięć kilometrów

Rezerwacja przez booking (kliknij tutaj)

Wedgewood Hotel & Spa – Relais & Chateaux

Adres: 845 Hornby Street, V6Z 1V1 Vancouver (kliknij tutaj, aby zobaczyć hotel na mapie Vancouver)

Udogodnienia:

 • bezpłatne Wi-Fi
 • rozbudowane centrum wellness (łaźnia turecka, sala fitness, zabiegi upiększające, masaże)
 • możliwość skorzystania z tarasu i mebli ogrodowych

Ceny, opinie gości i pozostałe informacje (kliknij tutaj)

Odległość od odwiedzanych atrakcji:

 • Science World: dwa i pół kilometra
 • Vancouver Aquarium: pięć i pół kilometra
 • Capilano Suspension Bridge: dziewięć kilometrów
 • Vancouver Art Gallery: siedemset pięćdziesiąt metrów
 • Targ na wyspie Granville Island: trzy i pół kilometra

Rezerwacja przez booking (kliknij tutaj)

Najlepsze hotele w Vancouver dla rodzin z dziećmi

Loden Vancouver

Adres: 1177 Melville Street, V6E 0A3 Vancouver (kliknij tutaj, aby zobaczyć hotel na mapie Vancouver)

Udogodnienia:

 • możliwość wypożyczenia rowerów
 • pozytywny stosunek hotelu do obecności zwierząt domowych (mogą jednak obowiązywać dodatkowe opłaty)
 • obecność centrum wellness (sala fitness, sauna, możliwość skorzystania z zabiegów upiększających)

Ceny, opinie gości i pozostałe informacje (kliknij tutaj)

Odległość od odwiedzanych atrakcji:

 • Science World: niecałe trzy kilometry
 • Vancouver Aquarium: niecałe pięć kilometrów
 • Capilano Suspension Bridge: osiem i pół kilometra
 • Vancouver Art Gallery: siedemset pięćdziesiąt metrów
 • Targ na wyspie Granville Island: cztery i pół kilometra

Rezerwacja przez booking (kliknij tutaj)

Level Vancouver Yaletown – Seymour

Adres: 1022 Seymour Street, V6B 0G1 Vancouver (kliknij tutaj, aby zobaczyć hotel na mapie Vancouver)

Udogodnienia:

 • odkryty, bezpłatny basen z brodzikiem
 • obecność miejsca na piknik, tarasu słonecznego, a także możliwość skorzystania z mebli ogrodowych czy sprzętu do grillowania
 • zwierzęta domowe są akceptowane przez hotel

Ceny, opinie gości i pozostałe informacje (kliknij tutaj)

Odległość od odwiedzanych atrakcji:

 • Science World: dwa i pół kilometra
 • Vancouver Aquarium: sześć kilometrów
 • Capilano Suspension Bridge: dziewięć i pół kilometra
 • Vancouver Art Gallery: kilometr
 • Targ na wyspie Granville Island: trzy kilometry

Rezerwacja przez booking (kliknij tutaj)

The St. Regis Hotel

Adres: 602 Dunsmuir Street, V6B 1Y6 Vancouver (kliknij tutaj, aby zobaczyć hotel na mapie Vancouver)

Udogodnienia:

 • bezpłatny i ogólnodostępny Internet
 • dostępność do prywatnego parkingu za dodatkową opłatą
 • obecność restauracji hotelowej i baru

Ceny, opinie gości i pozostałe informacje (kliknij tutaj)

Odległość od odwiedzanych atrakcji:

 • Science World: dwa kilometry
 • Vancouver Aquarium: pięć i pół kilometra
 • Capilano Suspension Bridge: dziewięć i pół kilometra
 • Vancouver Art Gallery: kilometr
 • Targ na wyspie Granville Island: trzy i pół kilometra

Rezerwacja przez booking (kliknij tutaj)

Podsumowanie

Jeśli przeczytałeś cały ten przewodnik, jestem z Ciebie dumny. Masz już rozeznanie nie tylko w największych atrakcjach Vancouver, ale wiesz też gdzie zjeść coś smacznego i interesującego podczas pobytu w tym mieście, a także który hotel najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom. Co więcej, teraz możesz oddać się również lekturze innych artykułów na blogu justexplore.com. Klikając w ten link znajdziesz najnowsze publikacje poświęcone różnym atrakcjom turystycznym, pisane przeze mnie i innych redaktorów.

Poprzedni

Wakacje na Martynice. 14 dni z dziką naturą i lasami tropikalnymi w europejskim raju Karaibów

Wycieczka po najpiękniejszych Parkach Narodowych USA

Następny

Dodaj komentarz